Lt   |   En   |   Ru

Tauragiškiai svečiavosi archyvinės parodos atidaryme Kauno fotografijos galerijoje

     


    FOTOGALERIJA


    Apie galeriją


    Tauragės fotografijos istorija


    Klubas


    Nuorodos

Prisijunk prie mūsų Facebook'e

Liepos 3 d. 16 val. Kauno „Fujifilm“ galerijoje -- caro laikų fotografo Karlo Bulos ir jo sūnų fotografijų paroda „K.Bula ir sūnūs“ iš Sankt Peterburgo (Rusija). Paroda sudaryta iš fotografijų, kurios įamžina Sankt Peterburgo gatvės gyvenimą nuo 1898 iki 1938 metų, kai Stalinas sunaikino K.Bulos sūnus Viktorą ir Aleksandrą.

Estijos vokietis K.Bula (1852-1929) buvo pirmasis Rusijos fotografas, kuris iš studijos išėjo į gatves fotografuoti miesto architektūros ir jo žmonių. Jis paliko 132 683 negatyvų archyvą.

1916 metais K.Bula grįžo visam laikui į Estijos Saremų salas. Jo sūnus Viktoras (1885-1944) dalyvavo japonų-rusų kare ir grįžęs į Sankt-Peterburgą perėmė tėvo verslą kartu su broliu Aleksandru.

Po revoliucijos broliai Bulos aktyviai ir toliau fotografavo, dalyvavo leidybos, žurnalų veikloje. Noras visur ir visada pirmiesiems fiksuoti revoliucijos vadus ir įvykius, sukėlė čekistams įtarimus. 1928 metais Aleksandras buvo represuotas ir mirė 1942 metais, o Viktoras Bula areštuotas 1938 metais ir mirė 1944 metais.

Paroda 1916 metais K. Bula grįžo visam laikui į Saremų salas Estijon. Jo sūnūs Viktoras Bula(1885-1944) dalyvavo japonų-rusų kare ir grįžęs į Sankt-Peterburgą perėmė tėvo verslą kartu su broliu Aleksandru. Po revoliucijos broliai Bulos aktyviai ir toliau dalyvavo fotografijos pasaulyje, leidyboje bei žurnaluose.

Noras visur ir visada fiksuoti pirmiems revoliucijos vadus bei įvykius, sukėlė čekistams įtarimus. 1928 metais Aleksandras buvo represuotas ir mirė 1942 metais, o Viktoras Bula areštuotas 1938 metais ir mirė 1944 metais.

 

    Klubo nariai

   

    Ingrida Mockutė - Pocienė

    Greta Medelienė

    Sigita Flaksienė

    Benjaminas Pocius

    Eugenijus Kavaliauskas

    Sigitas Kancevyčius

    Remigijus Remeikis

    Rolandas Žalgevičius

    Romualdas Vaitkus

    Renaldas Malychas

    Vaidas Bičkus

    Vytautas Butkus

Tauragės fotografų klubas, 2006


E-solution: Eruditas team